27-04-14 GRAN FESTA DE LA PRIMAVERA.PARTICIPA !!!

 

10152555_10203557583965484_3690299922550571633_n

 

FESTA DE PRIMAVERA DEL RCLH !!ANIMAROS A PARTICIPAR !!
Organiza: L´Escola
La entrada y participación son gratuitas:Incripciones hasta el dia 25 de abril
A las 9:00h saldrá un grupo de familias caminando hasta el río Llobregat a su paso por la ciudad. El recorrido es de 8km aprox. ida y vuelta y de este modo damos a conocer este acceso a quienes no lo conozcan.
A las 9:15h cursa hasta el río Llobregat a su paso por la ciudad . El recorrido es de 8km aprox. ida y vuelta.
Vuelta al campo donde realizaremos diversas actividades:
11:00h Torneo de Rugby Cinta (equipos de 10 jugador@s, padres, madres, hij@s, amig@s, etc.)
También tendremos:
Carreras de sacos. (Equipos por familia)
Torneo de chutes
Tiro de cuerda por equipos
Además contaremos con servicio de bar con bocadillos a la brasa y bebidas.
Servicio de vestuarios.

NORMATIVA TORNEO RUGBY CINTA.FESTA DE LA PRIMAVERA:
Hora inicio: 11:00,después de la cursa.
1.- El único objetivo es divertirse
2.-Los equipos serán de 8 jugadores,4 masculinos y cuatro femeninos que deben organizarse cada uno bajo un nombre y inscribirse antes del 25 de abril. Podéis indicar el nombre aquí mismo y os apuntaremos.
No importa la edad de los jugadores y jugadoras de los equipos,ni su nivel de juego,ni la relación entre ellos,pueden ser familia,amigos,etc…
La duración de los partidos es de 10 minutos en total.
Nadie se quedará sin jugar, si no podéis formar equipo venir igualmente,alguien que ya no pueda respirar os lo agradecerá.
ANIMAROS QUE SERÁ GENIAL !!!

RESUM SETMANA DEL 7 AL 13 D´ABRIL 2014

El femení remonta el resultat contra CRUC per 29 a 0 ( 34 a 10 total eliminatoria) en un gran partit marcat per el minut de silenci en record del Sr. Francisco Godoy,pare de Diego Godoy.En el moment de fer aquesta crònica també rebem la noticia de la perdúa de la Sra. Carmen Velasco,avia de Alejandro Carrasco.El nostre còndol per les dues families.Descansin en pau.

Minut

 

Miriam de la Rubia,Iria Gonzalez i Mercè Viñasl han participat en el curs d´entrenadores organitzat per Rugby Soluciones.A la foto amb Roger Ripol i César Archilla,dos dels formadors del curs.

10006496_10203542831636685_216781560195185238_n

Gran éxit de la paella organitzada per el Sub 16 i Sub 18

IMG-20140413-WA0007

Ens han visitat els equips del Pernarth i Monmouth

IMG-20140413-WA0001

Héctor Gimeno,jugador del sènior va participar a la Cursa de Bombers

10154923_10203543020041395_6092357782056559665_n

 

El numero premiat en el sorteig de una motxila,organitzat per el femení ha estat el 066, si abans del 5.05-14 no surt el guanyador o guanyadora, es tornarà a sortejar.

Buc 33 Sub 16 7

HORARIS SETMANA SANTA ABRIL 2014

RECOLLIDA ENTRADES USAP

Horari Recollida entrades Usap dimarts 15  i dimecres 16 a partir de las 17:30 a les oficines del club.

Miércoles 16 de abril 2014

17:00 SUB 14 (Segon anys) vs MONMOUTH

TANCAT PER SETMANA SANTA

La instal.lació estarà tancada del  dijous dia 17 al dilluns 21 d´abril,inclosos.

descarga

12 ANYS DE L’ASCENS A DIVISIÓ D’HONOR

Avui fa 12 anys que l’equip sènior, aleshores entrenat per Jordi Molinero “Moli”, aconseguia una fita històrica en la historia del nostre club al pujar per primer i únic cop a Divisió d’Honor, la màxima categoria del rugby estatal.

Moltes gràcies a tots els que ho van fer possible.

10150635_493031657492021_1018602383287954346_n

HORARIS 12/13 d´ABRIL 2014

Dissabte 12

12:00 Catalunya Sub 16 vas Pernarth.Feixa Llarga

15:15 Buc vs Sub 18.La Foixarda

Diumenge 13

10:00 Hospi Sub 16 vs Monmouth.Feixa Llarga

12:00 INEF vs Majadahonda.Divisó Honor Femenina

14:00 HOSPI/CEU vs CRUC. Tornada Semifinal.

I També:

PAELLA POPULAR PRO-VIAJE FINAL DE TEMPORADA SUB 16 y SUB 18:

PAELLA + BEBIDA + POSTRE : 10 €
Domingo 13 de abril, se organiza una paella para todos los que quieran asistir.

Debéis confirmar antes del jueves a las 20:00,para ello os podéis dirigir a los delegados Sub 16 o Sub 18

 

ENTRADES USAP vs TOULON

397563_10203501029471657_2236560653457457789_n

SI ESTEU INTERESATS o INTERESADES EN ANAR A VEURE A L´USAP HO PODEU FER AMB EL CLUB..

PER SABER COM COMPRAR LES ENTRADES PODEU PASAR AVUI dia 9 o demà día 10 d´abril  per les oficines del club o enviar un mail a info@rugbyhospitalet.com

RESUM 1-6 ABRIL 2014

 

.

 

 .

.

Gòtics 5 – Territorial 32. 

Los dos equipos posaron juntos para dar su apoyo a Matías, jugador Sub 18 argentino.

 

 

.

.

 

 

Cruc 10 – Femení 5.

Las chicas de Cruc-Ceu y Hospi montaron una melé para Matías.

 

 

 

 

.

.

 

 

Sub 16 43 – ARPN 0. 

Fotos Ignasi González

 

 

 

 

 

 

Diego de Haro

Diego de Haro

 

Catalunya S16 81 – Balears S16 12. 

Fotos: Carlos Fernández

Boris Gutiérrez de la Federació Balear de Rugby hace entrega de una placa de recuerdo a nuestro Director Deportivo Jordi Molinero 

 

 

·

·

 

 

 

 

Edu Tudela, Dani Capdevila, Oscar Mato, Juanka de Haro, Benito Torres, Pablo Carrillo, Carlos Fernández y Pol Hernández, convocados al entrenamiento de la Selecció Catalana Sub 16.

 

 

 

.

.

 

 

 

 

Trobada Minis.

Fotos Ignasi Gónzalez

·

·

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trobada Sub 12

Fotos Ignasi Gonzalez

 

 

 

 

 

·

·

 

 

 

Rugby Spring Festival. 

Fotos Felip Robles i Carlos Fernández 

 

 

 

 

 

 

 

 

·

·

 

Barbacoa de l´Escola 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·

·

L’equip de mares de Touch continua la seva preparació i aquesta setmana van rebre una xerrada tècnica a càrrec de l´Iria Gonzalez.

HORARIS 5/6 ABRIL 2014

Horaris 5/6 Abril 2014:
Dissabte 5
11:30 SUB 16 vs ARPN.Feixa Llarga
14:00 BARBACOA.Organitzada per l´Escola.Confirmació assitència fins dimecres a las 20:00 a la Irma Ruiz
16:20 CRUC VS FEMENÍ.Castelldefels
17:30 SUB 18 vs SANT CUGAT.Feixa Llarga
Diumenge 6
9:30 SUB 14 TORNEIG A CORNELLÀ *
12:00 SUB16: CATALUNYA vs BALEARS.Amistós.Feixa Llarga
12:30 GÒTICS vs TERRITORIAL.Últim partit de Primera Catalana.La Foixarda.
*Horaris Sub 14
1. 09.30 HOSPITALET – SANT CUGAT
2. 09.55 CORNELLA – CASTELLDEFELS
3. 10.20 HOSPITALET – COOPERS 2001
4. 10.45 POBLE NOU ARPN – COOPERS 2000
5. 11.10 SANT CUGAT – COOPERS 2001
6. 11.35 Winner game 2 – Winner game 4
7. 12.00 Looser game 2 – Looser game 4
7th classified (tercer tiempo y trofeos)
8. 12.25 6th classified – 5th classified (tercer tiempo y trofeos final C)
9. 12.50 4th classified – 3rd classified (tercer tiempo y trofeos final B)
10 13.15 GRAND FINAL (tercer tiempo y trofeos final A)

RESUM DE LA SETMANA

El Territoral va guanyar al Barça per 11 a 5

Foto. Yolanda Españó

1979659_10203450721653993_199284234_n

El femení s´imposa a Carboneres per 3 a 66

Fotos: Antonio Romero

10154318_4022737304364_1128846138_n

El Sub 16 va guanyar  l´ARPN per 29 a 5

Fotos Ignasi Gonzalez 

_DSC1755

Trobada de l’Escola a Castelldefels

Fotos: Rosi Márquez [SUB 12] i [SUB 14]

_DSC0212 (1)

Pepa Soler, pionera de l´esport femení a Catalunya ens va venir a veure per coneixer una mica mes el nostre esport.

Pepa Soler amb el Sub 18 Femení 28-03-14Pepa Soler amb l´equip de Touch 28-03-14

Lliurament de la samarreta del sorteig de l’Escola

DSC_0146El dimarts 26, després de l’entrenament de l’Escola es va fer el lliurament de la samarreta del sorteig que va organitzar l’Escola per recaptar fons per al viatge de fi de temporada. L’afortunat va ser el Jared Herrero, dels Sub 12 que es va fer amb aquesta fantàstica samarreta dels Lions.